Головна Новини Компанія  «Дубнотех» - за молочну Україну

Компанія  «Дубнотех» – за молочну Україну

Опубліковано 01.12.2020 / 18:27

25 вересня ц.р. у конференц-залі столичного Президент Готелю проходив Всеукраїнський молочний форум, організаторами якого стали Спілка молочних підприємств України та Центр новітніх  технологій та інновацій. Серед учасників форуму був директор ТОВ «Дубнотех» Олександр Приболотний.  Після повернення зі столиці він поділився враженнями про цю подію.

 Олександре Володимировичу, зважаючи на більш як 20-літній досвід співпраці з провідними компаніями молокопереробної промисловості України та за її межами, припущу, що цей форум був  не перший  для підприємства «Дубнотех»  і для Вас як його керівника. У чому його несхожість з попередніми зібраннями ?

Справді, компанія «Дубнотех» , яка спеціалізується на виготовленні та монтажі технологічного обладнання, машин і технологічних ліній для переробки молока, не вперше отримала запрошення на Всеукраїнський молочний форум. Він став майданчиком діалогу та дискусій для десятків провідних  вітчизняних молокопереробних підприємств, підприємств машинобудування та  виробників молочної продукції. Серед учасників форуму були також представники зарубіжних компаній з Польщі, Італії, Ізраїлю та інших країн. Делегували своїх повноважних представників парламент та уряд нашої країни. Формат проведення форуму набув до деякої міри політичного змісту і це, на мою думку,дещо відрізняло його від попередніх. І тут є пояснення. Очевидно в економічній політиці держави допущені серйозні прорахунки, якщо галузь тваринництва, зокрема молочарство занепадає на очах. З кожним роком скорочується  поголів’я ВРХ , що призводить до дефіциту якісної сировини,зростання цін та стрімкого збільшення імпорту в Україну молочної продукції. І  цілком виправданою у зв’язку з такою ситуацією в державі  є стурбованість і навіть тривога з боку Спілки молочних підприємств України, яка стала ініціатором проведення Всеукраїнського молочного форуму, який зібрав усі зацікавлені сторони. Обмін думками та обговорення спільних дій, за задумом організаторів, має стати першим сильним поштовхом до виходу з кризи.

Тобто, який основний меседж форуму ?

Якщо коротко: порятунок вітчизняної молочної галузі.

Отже, на форумі йшлось і про шляхи та  можливості цього порятунку. Чи була у Вас нагода висловити свої пропозиції з трибуни форуму?

Про наболіле я говорив під час презентації новітніх розробок та технологій від компанії «Дубнотех». Висловив побажання, щоб в Україну ввозилось з-за кордону менше не лише  молокопродукції, але й  імпортного обладнання, яке виготовляється в Україні. Я акцентував увагу учасників форуму на тому, що  підприємству «Дубнотех»  під силу виготовляти таке функціональне обладнання, яке за своїми технічними параметрами нічим не поступається закордонним аналогам, наприклад, з Польщі. І в цьому переконались партнери, які користуються технологічним обладнанням і лініями, змонтованими нашими спеціалістами.

Підтримка вітчизняних компаній, які займаються машинобудуванням для  молокопереробних заводів, з боку держави надзвичайно важлива.  Наразі бачимо це поки що лише по відношенню до імпортерів. Статистика говорить, що за 2019 рік фіскальна служба України на розстрочення податку на додану вартість за ввезене в країну імпортне обладнання надала платникам 20 млн. грн. Вітчизняним виробникам про таке лишається тільки мріяти. Тому на форумі я запропонував, аби пільги, які передбачені для зарубіжних постачальників обладнання для молокопереробних заводів, надавались у рівній мірі й вітчизняним компаніям-машинобудівникам. Це їх підтримувало б і стимулювало до ще більш ефективної роботи. Тому що без якісного функціонального обладнання вітчизняного виробництва  ми будемо й надалі витрачати шалені кошти на імпорт, що буде позначатись на собівартості молочної продукції  і в кінцевому підсумку на гаманці  пересічного українця.

Важливо, чи стануть Ваші та інші пропозиції учасників форуму керівництвом до дії для найвищих гілок влади в Україні ?

Принаймні, надіюсь на це. Підсумковим документом Всеукраїнського молочного форуму 2020 став Меморандум між Спілкою молочних підприємств України, Асоціацією виробників молока та Українською кооперативною федерацією про об’єднання зусиль та співпрацю, який, сподіваюсь, знайде своє місце у програмі діяльності Кабінету міністрів та Верховної Ради України.

Чи виправдав Ваші сподівання форум в цілому ?

Моя участь у ньому була корисною та результативною перш за все з точки зору комунікацій з партнерами. Були цікаві зустрічі та перемовини з керівниками молочних підприємств, започатковані контакти з новими колегами. Я дізнався про їхні запити щодо технологічного обладнання, і вкотре переконався у потребі і важливості послуг компанії «Дубнотех» на молочному ринку України.

Розмовляв Юрій Шесталюк,член Національної спілки журналістів України.